Поради дизайнера

   Зазвичайvash-dizajner, облаштовуючи квартиру, ми спочатку вирішуємо, які будуть стіни (матеріал, колір), потім меблі і, на завершення, штори і карнизи. Однак вікно не просто доповнює обстановку, воно легко може стати головною родзинкою кімнати, приховати недоліки і підкреслити переваги інтер’єру. Крім того, можна освіжити вигляд кімнати, не змінюючи меблі і шпалери: досить поекспериментувати зі шторами.

   Який же наряд підійде до Вашого вікна? Щоб це з’ясувати, при виборі штор необхідно врахувати деякі параметри:

 

  1. Висота стеліsxema-zamera

   Якщо висота стелі недостатня, то візуально її збільшить довжина штор в підлогу. Для такого дизайну необхідний точний вимір і правильний пошиття. Також, якщо у вас низька стеля, відмовтеся від ламбрекенів. Віддайте перевагу однотонним шторам або з вертикальними смугами. Вертикальний малюнок ніби збільшує висоту приміщення з невисокою стелею, врівноважує пропорції кімнати.

  1. Форма, розмір вікон, карнизів, їх розташування

   Зняття розмірів вікна вельми відповідальний момент, тому що важлива точність до кожного сантиметра. Мірки краще знімати жорсткої сантиметровою стрічкою, наприклад, сантиметровою стрічкою-рулеткою. Щоб зняти розміри для штор, необхідно визначитися з видом карниза. Якщо карниз настінний, то заміряється ширина карниза від наконечника до наконечника, і висота від верху труби до підлоги. Якщо карниз стельовий, то заміряється ширина карниза від краю до краю, і висота від нижнього краю карниза до підлоги не менше ніж в трьох місцях, так як висота стелі може виявитися різною, і цю похибка врахують при виготовленні. Для зняття розмірів ми рекомендуємо запросити дизайнера, який врахує всі похибки при вимірі вашого вікна.

  1. Інтенсивність сонячного світла

   Якщо вікна виходять на сонячну сторону, то можливо будуть необхідні штори на підкладці, також альтернативою можуть служити рулонні штори. Якщо ж світла в кімнаті бракує, необхідно підібрати тканину, яка забезпечить належну його проникненість. Хорошим варіантом для кімнат з вікном на несонячних сторонах буде багатошарова композиція з прозорої тканини.

  1. Спосіб відкриття вікна, наявність балконних дверей або виходу на терасу

   Виходячи з цього, буде необхідно вибрати спосіб відкривання штор — зсунути, підйомні, рулонні штори, або передбачити додаткові розрізи для зручності виходу або відкривання вікна.

  1. Розмір приміщення

   Уміло оформивши, вікно можна змінити візуально простір кімнати: розширити його або звузити, збільшити або зменшити. Це багато в чому залежить від композиційної побудови малюнка тканини. Наприклад, тканина з широкими поперечними смугами візуально розсовує реальний простір кімнати, і тому добре підходить для вузьких кімнат. У невеликій кімнаті краще не вішати важкі штори, більш вдалим буде застосування світлих і напівпрозорих віконних драпіровок з тюлю, що дозволить візуально розширити простір. Карниз і штори від одного краю стіни до іншого також візуально розширюють приміщення. У просторих кімнатах часто використовуються портьєри, що складаються з двох частин: безпосередньо самої штори і верхньої деталі оформлення вікна — ламбрекену. Тканина з великим малюнком буде погано виглядати в маленькій кімнаті, а дрібний малюнок загубиться у великій. Світлі штори ніби збільшують маленьку кімнату, темні — зменшать.

  1. Вид приміщення — кухня, вітальня, спальня і т.д.

   Одну з основних ролей при виборі штор грає призначення приміщення. Наприклад, для кухні, як правило, вибирають короткі штори, так як вони менше плямуються і зручні для частого вологого прибирання. При цьому сам матеріал для кухонних штор повинен бути невибагливим у догляді, легко пратися, та не вбирати в себе запахи і пил. Для вітальні можна вибрати і довгі штори, які ефектно драпіруються і частково вкладаються на підлогу. Для спалень раціональним є використання штор, виготовлених на підкладці: додатковий шар тканини робить штори практично непроникними для світла. Однак якщо від штор в спальні ми чекаємо захисту від яскравого сонячного світла, то оздоблення вікна вітальні або їдальні не повинно заважати освітленню всієї кімнати. Для ванної кімнати відмінно підійдуть римські штори, що представляють собою вертикальну, яка піднімається вгору завісу. Дитяча — це простір для широкої фантазії, з яскравими фарбами, використанням безпечних матеріалів, а вид штор може бути будь-яким.

  1. Кольорове і стильове оформлення інтер’єру

   Слід пам’ятати, що колір — найбільш важливий фактор, який потрібно враховувати при створенні інтер’єру. В якості основи кольорової гами майбутніх штор використовуються кольори  предметів, які вже є — меблів, килимів, світильників і різних прикрас. Для успішного результату необхідно використовувати світлі, проміжні і темні тони. Щоб кімната не виглядала одноманітно, не слід обмежувати свій вибір в межах різних відтінків одного кольору. Якщо ви працюєте з контрастними кольорами завжди розміщуйте теплі кольори поряд з холодними. При виборі тканини потрібно врахувати, що переважаючим в малюнку є не той колір, який займає більше простору, а найбільш яскравий. Щоб знайти цей колір, треба подивитися на тканину на відстані в кілька кроків. До світлих шпалер краще підбирати темні штори. Вдало виглядають штори і меблі в одній колірній гамі, доповнені подушками, пледами та накидками.